RESCHEDULES: Youth Leagues W2

1.) Find an opening below that works for your team
*keep in mind your opponent's schedule

 

2.) Email youthsoccer@soccerdome.com

a.) to request to place a hold on the opening of your choice
b.) to set your current game to postponed

c.) to provide you with the opposing team's contact info 

 

3.) Once you receive a confirmation that the opening is being held, contact the opposing team.

 

4.) Email youthsoccer@soccerdome.com to change the online schedules.

 

*do not include SD in the dialogue with the opponent. 

*MUST READ: 

As an effort to provide as many openings/options as possible, your original game date/time will be immediately added to the list below as soon as you present the email that your team cannot attend the original game time. This means you may will not be able to play at the original game date & time should you present conflict.

In the future, please provide us w/ schedule requests before the schedules are final and we will accommodate during the scheduling process. We apologize if we did not fully meet all of your requests and you're making an effort to reschedule for that reason. Schedule request should be noted on the online registration form for proper documenting. However, you may also email them at anytime before the schedules are final. We encourage all requests; we clarify the degree to which they can bet met. 

OPENINGS (winter 2)

*Field 1 & 2 (@SD1 Jessup)
*Field 4 & 5 (@SD2 Harmans)

*Please try to use an opening from the location of your league games but you may use the opposite location if needed. 

SD1 Jessup

Sat 3/30 4pm (Field #2)

Sat 3/30 3pm (Field #1)

Sat 3/30 3pm (Field #2)

Sat 3/30 2pm (Field #1)

Sat 3/30 2pm (Field #2)

Sat 3/30 1pm (Field #1)

Sat 3/30 1pm (Field #2)

Sat 3/30 12pm (Field #1)

Sat 3/30 12pm (Field #2)

Sat 3/30 11am (Field #1)

Sat 3/30 11am (Field #2)

Sun 3/31 8am (Field #1)

Sun 3/31 8am (Field #2)

Sun 3/31 9am (Field #1)

Sun 3/31 9am (Field #2)

Fri 4/5 5pm (Field #2)

Fri 4/5 6pm (Field #2)

Mon 4/8 6pm (Field #2) HES El Tri

SD2 Harmans

Sat 3/30 12pm (Field #5) SEVP Storm

Sat 3/30 4pm (Field #5) 

Sat 3/30 11am (Field #4)

Sat 3/30 11am (Field #5)

Tues 4/2 5pm (Field #5) HES El Tri

Tues 4/2 6pm (Field #4) SAC United Gold vs SDFC United (2009 Boys Silver) 

Tues 4/2 6pm (Field #5) GSP Hurricanes vs PLSC Red (2009 Girls)

Thurs 4/4 5:30pm (Field #4) HES El Tri

Thurs 4/4 5:30pm (Field #5)

Fri 4/5 5pm (Field #4)

Mon 4/8 6pm (Field #5) HES El Tri

CURRENT POSTPONED GAMES:

CC Strikers vs BRAUSA 2007 Blue

3/23 9:45am

2009 Boys Gold

Waldorf SC 09 Boys Orange vs FSC Strikers

3/17 9:45am

05/04 Boys Gold

HES El Tri vs ASA Alliance Blue

COMPLETED RESCHEDULES:

2009 Girls

Crewe vs GSP Hurricanes

Sat 2/2 9:45am---> Sat 3/16 7:55am (Field #5)

2009 Girls

Arsenal 09 vs GSP Hurricanes

Sun 2/24 12:30 pm (Field #5)---> Sun 3/17 7:55am (Field #4)

GSP Hurricanes vs MD United White 2009

Mon 2/18 7am---> Sat 3/9 5:05pm (Field #5)

PLSC Red vs HES Dragons

Sat 3/16 12:30pm (Field #4)---> Sun 3/24 7am (Field #4)

2010 Girls Gold

Pipeline Black vs Baltimore Celtic Fusion '10

Sun 3/17 11:35am---> Sat 3/2 9:45am (Field #4)

2007 Girls Gold

SAC United White vs CCSC Wildfire 07

Mon 2/18 3pm---> Sun 3/24 4:10pm (Field #5)

2009 Boys Silver

LFCIA MD Pre-A 2009 vs LTSC Lightning Wolves 

Sat 3/9 10:40am---> Sun 3/24 3:15pm (Field #5)

SAC Select Zohdi 09 vs BRAUSA Yellow 09

2/17 1:25pm---> Sun 3/17 11:35am (Field #4)

2009 Boys Silver

LCFIA MD Pre-A 2009 vs Ajax

Sat 3/16 10:40am---> Sat 3/30 2pm (Field #5)

SAC Select Blue vs BRAUSA 09 Yellow

Sun 3/24 9:45am---> Sat 3/16 10:40am (Field #5)

2009 Boys Silver

SAC United Gold vs SDFC United 2009

3/16 4:10pm (Field #4)---> 3/24 7:55am (Field #4)

BRAUSA 09 Yellow vs LTSC Lightning Wolves

Sat 3/16 11:35am---> Sun 2/17 8:50am (Field #4)

2009 Boys Gold

Green Hornets Premier White vs FSC Strikers

Sat 3/23 9:45am--->Sun 3/17 8:50am (Field #5)

2009 Pipeline Red 2 vs FC USA Force

Sun 3/3 7:55am---> Fri 4/5 6pm (Field #4)

HS Boys 

Thunder Red Devils vs Terror

Mon 2/11 5pm--->Mon 4/1 6pm (Field #1)

2006 Boys Gold

A3 Spurs White vs BRAUSA 06 Team 1

Sun 3/10 11am--->Sat 3/23 7:55am (Field #2)

A3 Spurs Blue vs BRAUSA 06 Team 1

Sun 2/10 12pm---> Sat 2/9 7am (Field #2)

BRAUSA 06 Team 1 vs SAC United White 2006

Mon 2/18 1pm--->Sun 3/3 7am (Field #2)

2006 Girls Gold

SAC United Gold vs SEVP Venom 06

Sun 3/10 1pm---> Mon 2/18 8am (Field #2)

2007G GOLD
2008 MD United Red vs 2008 SAC Premier Blue 

Sat 3/16 8:50am ----> Sat 3/23 5:05pm (Field #5)

MD United 07 White vs SAC United Blue 07

Sat 3/23 11:35am---> Sat 3/30 4pm (Field #4)

2011 Girls Gold

A3 Oxford vs 2009 MD Pride

Sun 2/17 8:50am--->Sat 3/2 7am (Field #4)

U7/U8 (5v5)

PSC Dragons vs A3 Norwich

Sat 3/16 2pm--->Sat 3/23 12pm (Field #3)

2008 Boys Gold

2009 SAC Premier Blue vs Baltimore Celtic Gallos 08

Sat 3/9 1:25pm--->Sat 3/9 10:40am (Field #5)

2009 SAC Premier Blue vs Baltimore U Select 08

Sat 3/16 4:10pm (Field #1)---> Sat 3/23 9:45am (Field #2)

FSC Force vs 2009 SAC Premier Blue

Sat 3/23 2:20 pm (Field #2)---> Sun 3/24 1:25pm (Field #4)

2010G GOLD
LTSC Purple Pride vs SAC Premier White

Sun 2/24 7:00am (#5) --> Sun 2/17 1:25pm (Field #5)

2010 Girls Gold

SEVP Storm vs Pipeline Black

3/24 1:25pm (#4)---> Mon 2/18 3pm (Field #4)

2010 Boys Gold

SDFC Premier vs TSC Napoli

Mon 2/18 9am---> Sun 3/10 1pm (Field #2)

TSC Napoli vs SDFC United

Sun 3/17 12:30pm---> Sat 3/23 5:05pm (Field #2)

2010G GOLD
LTSC Purple Pride vs SEVP Storm 

Postponed - didn't have TEAM 06 at the time --> Sat 3/9 1:25pm (Field #2)

2010G GOLD
SAC Premier Blue vs LTSC Purple Pride

Sun 2/10 7:55am (#4) --> Sun 2/10 12:00pm (field #2 SD1)

2007 Boys Gold

Laurel United vs CC Strikers

Sat 3/16 10:40am---> Mon 2/18 10am (Field #1)

Baltimore Celtic vs A3 United

Sun 3/24 7am---> Sun 3/17 12pm (Field #2)

2006 Boys Silver 

BRAUSA 06 Team 2 vs SESC Pride

Mon 2/18 3pm---> Sun 3/10 7am (Field #2)

2006 Boys Silver

Thunder Toluca vs SAC United Gold 06

Sat 3/9 10:40am (Field #2)---> Sat 3/16 4:10pm (Field #1)

2008 Boys Silver 

Sun 3/17 7am (Field #4) Pipeline Red 2009 vs HES Vipers 

Sat 3/2 7:55am--->Sun 3/17 7am (Field #4)

2007 Boys Silver

ASA FC United vs SAC United White 07

Sat 3/30 5pm (Field #2)--->Sun 3/10 11am (Field #2)

A3 Everton vs BCEL Dynamo

Sun 3/17 12pm (Field #2)---> Sat 3/23 9:45am (Field #5)

HSG D2

HES Lady Gophers vs A3 Lightning 2

Fri 3/1 5pm (Field #4)---> Mon 4/1 5pm (Field #4)

2008 Girls Silver

United Blue vs Pipeline Girls 2008

Sun 3/17 3:15pm (Field #4)--->Sat 3/30 12pm (Field #4)

2008 Girls Gold

FSC 2008 Red vs A3 Oxford

Sat 3/16 7:55am---> Sat 3/30 5pm (Field #2)

2008 Girls Gold

A3 Arsenal vs MD United FC White 

Mon 2/18 12pm (Field #4)---> Sun 3/24 12:30pm (Field #5)

2006 Boys Silver

SAC United Gold 06 vs Thunder Toluca

Sat 3/16 4:10pm---> Sat 3/30 4pm (Field #1)

2007 Girls Silver

Severna Park Pride vs HES Black Widows

3/24 4:10pm (Field #4)---> Sat 3/30 1pm (Field #4)

2010/11 Boys Silver

SP Black vs FSC Impact

3/24 12:30pm (Field #5)----> Sat 3/30 1pm (Field #5)

U14/U15 Girls Gold

Storm vs HES World Cup 05

3/11 6pm (Field #5)---> Tues 4/2 5pm (Field #4)

UNUSED GAME SLOTS:

 

Sat 2/2 3:15pm (Field #2)

Mon 2/11 5pm (Field #1)

Sat 2/16 3:15pm (Field #1)

Sun 3/3 7am (Field #2)

Sat 3/9 7am (Field #1)

Sat 3/9 7am (Field #2)

Sat 3/9 7:55am (Field #1) 

Sat 3/9 7:55am (Field #2) 

Sun 3/10 7am (Field #2)

Sat 3/16 7am (Field #1)

Sat 3/16 7am (Field #2)

Sat 3/16 7:55am (Field #2) 

Sat 3/16 10:40am (Field #1) 

Sun 3/17 11am (Field #2)

Sat 3/23 7am (Field #1)

Sat 3/23 7am (Field #2) 

Sat 3/23 7:55am (Field #1) 

Sat 3/23 4:10pm (Field #2)

Sun 3/24 7am (Field #2)  

Sat 2/2 7am (Field #5)

Sun 2/17 8:50am (Field #4)

Sun 2/24 7:00am (Field #5)

Sun 2/24 12:30pm (Field #5)

Sat 3/2 7am (Field #5)

Sun 3/3 7:55am (Field #5) 

Sun 3/10 7am (Field #4

Sun 3/10 7am (Field #5)

Sat 3/16 7am (Field #4)

Sat 3/16 7am (Field #5)

Sat 3/16 8:50am (Field #4)

Sat 3/16 11:35am (Field #5) 

Sat 3/16 4:10pm (Field #4)

Sat 3/16 5:05pm (Field #5) 

Sun 3/17 7am (Field #5)

Sun 3/17 7:55am (Field #4) 

Sun 3/17 7:55am (Field #5) 

Sun 3/17 10:40am (Field #5)

Sun 3/17 11:35am (Field #4) 

Sun 3/17 3:15pm (Field #4)

Sun 3/17 4:10pm (Field #5) 

Sat 3/23 7am (Field #4)

Sat 3/23 7am (Field #5)

Sat 3/23 12:30pm (Field #4) 

Sat 3/23 1:25pm (Field #4) 

Sun 3/24 7am (Field #5)

Sun 3/24 7:55am (Field #5) 

Sun 3/24 12:30pm (Field #5)

Sun 3/24 4:10pm (Field #4)

© 2014 SoccerDome